PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W piątek 23 listopada najmłodsze dzieci z grupy „Wiewiórki” dołączyły do  grona społeczności przedszkolnej podczas uroczystego pasowania.
Maluszki zaprezentowały w obecności rodziców , dyrekcji przedszkola oraz zaproszonych gości piosenki, wiersze i tańce.
Był to ich pierwszy publiczny występ przed  tak licznie zgromadzoną publicznością.        Trzylatki zaprosiły do zabawy Panią Jesień i witały ją kolorowymi listkami w rytmie piosenki „Ola i liście”. Następnie ochoczo pląsały przy melodii „Hop siup dana, dana”.   Rodzicom przyglądającym się swoim pociechom, z twarzy nie znikał uśmiech.
Po występach,  pani dyrektor Beata Kodabska odczytała przedszkolakom ślubowanie, po czym nastąpiło uroczyste przyrzeczenie. Za dotknięciem czarodziejskiego ołówka każde dziecko stało się dzielnym przedszkolakiem.
Pani dyrektor pogratulowała dzieciom i ich rodzicom, a na pamiątkę tego wydarzenia wręczyła  maluszkom pierwszy w ich życiu dyplom.
Na pożegnanie trzylatki ,  zaśpiewały  Hymn Przedszkola.
Ten dzień na długo zostanie  w ich  pamięci.